Search This Blog

Monday, March 6, 2017

תוקף האישה בסופר בבני ברק הודה במקרים נוספים

תושב בני ברק בן 46 נעצר אתמול (ראשון) על ידי המשטרה בחשד כי ביצע מעשה חמור באישה נשואה בבני ברק. 

על פי החשד, התוקף נכנס לסופר-מרקט ברחוב השומר בבני ברק ונגע באופן אסור באישה. האישה, יחד עם בעלה, הזעיקו את המשטרה והם איתרו את החשוד והביאו למעצרו. להפתעת חוקרי מרחב דן, החשוד הודה גם במקרים נוספים בהם נהג בצורה דומה בניגוד להלכה ולחוק. 

היום הוא יובא להארכת מעצרו בבית משפט שלום בתל אביב. 

לפני שבוע נעצר בירושלים חשוד בן 32 שעל פי חשד המשטרה המתבסס על תלונות ועדויות, נהג לפגוע בנשים ונערות בעיקר בשכונת גאולה בבירה. 

מהחקירה עולה כי החשוד נהג במהלך השנה האחרונה להסתובב במקומות הומי קהל (מכולות, סופרים, אוטובוסים וכו'), לאתר ילדות, צעירות ונשים, תוך ניצול צפיפות ודוחק האנשים, להיצמד אליהן ולבצע בהן עבירות. ביום שישי הוארך מעצרו בפעם השנייה והפרקליטות הגישה כנגדו הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום.

תושב בני ברק מואשם: תקף נער בדרך לישיבה

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד יוסף בינדר, בן 41 מבני ברק, בגין תקיפה אכזרית של נער בן 15 - בדרך לישיבה.
על פי כתב האישום, לפני כשבועיים בערך, עמד הנער המותקף יחד עם חברו, בצומת בבני ברק. באותו המועד, פגש בינדר במתלונן, עמו יש לו היכרות מוקדמת, והציע לו הסעה לישיבה בה הוא לומד ואשר סמוכה למקום מגוריו של הנאשם.
הקטין נעתר להצעתו של הנאשם, נכנס לרכבו והתיישב בכיסא שליד הנהג.
בינדר החל בנסיעה, פנה אל הקטין ושאל אותו האם חגורת הבטיחות לוחצת עליו. מיד לאחר מכן הושיט הנאשם את ידו לעבר חגורת הבטיחות והחל לתקוף את הקטין. 
לאחר מכן עצר הנאשם את רכבו במקום חשוך, סמוך לאזור התעשייה בבני ברק וכיבה את אורות רכבו ושוב תקף אותו באכזריות. 
בהמשך, הניע הנאשם את רכבו והחל בנסיעה לעבר הישיבה של הקטין. בהגיעם לישיבה, דרש הנאשם מהקטין "לשמור בסוד את שארע".

המשטרה לא עצרה את החשוד בפדופיליה - והוא ברח מהארץ

גבר החשוד שביצע עבירות מין בכמה קטינים בשכונת רמות בירושלים ברח מהארץ לאוקראינה. אף שלמשטרה הגיעו עדויות רבות בעניינו, ולמרות ראיות והקלטות שבהן הוא מודה במעשים חמורים, בחרה המשטרה שלא להוציא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ, והוא נמלט. במשטרה לא התייחסו לדברים, והסבירו כי הם אינם מתייחסים לנושא משום שהעניין בחקירה

נגד החשוד הוגשו בדיוק לפני חודש שלוש תלונות למשטרה. למרות זאת, תושבים בשכונת רמות דיווחו כי הבחינו בו מתפלל בבית הכנסת כשבוע לאחר הגשת התלונות, לפני שזומן לחקירה. כמה ימים אחר כך עלה בנתב"ג על טיסה לאומן שבאוקראינה. הוא השתמש בדרכונו שלו, ולא בדרכון מזויף.

יעקב סלע, אחד המתלוננים נגד החשוד, אמר ל-ynet כי הוא אינו מבין את התנהלות המשטרה: "אמרתי לחוקר שהוא עלול לברוח לחו"ל, והוא הסתכל עליי במבט של 'סמוך עליי, אני יודע את העבודה שלי'. כששאלתי אותו מה צריך לעשות כדי שיוציאו נגדו צו עיכוב מהארץ הוא ענה לי – 'אתה צריך ללכת לעבוד וללמוד להיות חוקר כמה שנים'".

החשוד, ששמו הפרטי שייע, מוכר בשכונת רמות בירושלים. יום לפני הגשת התלונה ופתיחת החקירה נגדו במשטרה פרסם ynet כתבה נרחבת עליו. בכתבה ההיא סיפר סלע כי שייע פגע מינית בו ובחבריו בילדותם. הם החליטו לעמת אותו עם הדברים, ובשיחה שהוקלטה הודה הפוגע בעוד ועוד עבירות מין שביצע בילדים.

אל תפנו למשטרה

סלע וגבר אחר, יוסי (שם בדוי), דרשו תשובות, ושייע נשבר. "אל תפנו למשטרה", הוא התחנן, ואז חשף הכול - כולל את העובדה שאחותו הקטנה של יוסי היא הילדה האחרונה שהוא פגע בה, ושזה קרה רק לפני חצי שנה. בהמשך השיחה התחנן שייע שהשניים לא יפנו למשטרה אלא לרב השכונה שלהם, מנחם מנדל פוקס. הוא הסביר שהוא יודע כבר על מעשיו ושהוא הזמין אותו בעבר לשיחות והזהיר אותו. ואולם, דווקא הרב מנחם מנדל פוקס הורה למתלוננים שלא להתלונן למשטרה

"הרגשתי שהשמיים נופלים עליי, נשברתי", סיפר יוסי. "היה לי ספק אם הוא ממשיך לפגוע, וגם חשבתי שהוא בעניין של בנים. לא דמיינתי שהוא פגע גם באחיות הקטנות שלי. אמרתי לעצמי בלב שיש לו מזל שהעימות בטלפון, כי אם היינו נפגשים לא הייתי שולט בעצמי".

יוסי סיים את השיחה והתקשר בהיסטריה לעדכן את אמו. היא ישנה והוא העיר אותה במחשבה שהעניין אינו סובל דיחוי, אך להפתעתו התברר לו שהיא כבר יודעת. "היא אמרה לי שאחותי בת ה-12 סיפרה לה איך הרים לה את החולצה, ואז היא שאלה את אחותי הקטנה יותר וגם היא סיפרה דברים דומים. אז אמא ניגשה לרב פוקס, הרב של ההורים שלי כבר שלושים שנה, אבל הרב הורה לה שלא לפנות למשטרה כי הוא 'מטפל בו'".

לאחר שנאספו כמה עדויות שלפיהן החשוד ביצע עבירות מין בכמה קטינים עימתה כתבת ynet אריאלה שטרנבך את הרב מנחם מנדל פוקס עם הדברים. הרב, מרבני העדה החרדית, משמש כרב קריית שומרי החומות בשכונת רמות בירושלים וידוע בקיצוניותו הרבה בכל הנוגע לענייני צניעות. בעבר דרש הפרדה מגדרית במרכולים השכונתיים ואף עודד נשים להתכסות בשאל. היא הציגה עצמה כאשתו של יעקב והוא אמר לה כי "הבעיה" של שייע פסקה משום שהוא התחתן: "אם הוא התחתן והוא כל כך מבסוט מהאישה שלו, אז נראה לי שאין מקום לחשש, ואם יש מקום לחשש אז אפשר לטפל בו. זה מה שאני חושב. אני דיברתי איתו לפני החתונה, אמרתי לך שהרגשתי עליו קצת ירידה".

גם הקלטות לא עזרו

המתלוננים סיפרו בין היתר כי החשוד היה נוהג להציע לילדים שהגיעו לבית הכנסת בשכונת רמות בירושלים להגיע למקלט סמוך כדי לקבל ממתקים, ושם היה מבצע בהם עבירות מין. למשטרה הגישו בין היתר הקלטות שבהן מודה החשוד בביצוע העבירות ואף בעבירות נוספות, אולם כאמור למרות זאת לא חלה התקדמות בחקירה. "אפילו כשהראיתי לו את החומרים וביקשתי להעביר לו את זה במייל - החוקר אמר שהוא לא יכול לקבל את זה ככה, ושאני צריך ללכת לצרוב לו את זה על דיסק"

עורכת הדין מעיין חיימוביץ המייצגת את סלע אמר היום ל-ynet: "הזדעזענו לגלות בעקבות פנייה מאמצעי התקשורת כי החשוד במעשי הפדופיליה נמלט מהארץ. על פניו מדובר במחדל מהחמורים והמזעזעים שנתקלתי בהם במסגרת עבודתי כסנגורית פלילית. לא יעלה על הדעת שאדם החשוד בעבירות מין מחרידות כל כך בקטינים יצליח לצאת מהארץ ולהימלט מאימת הדין. בשלב זה אנו בוחנים את כל האפשרויות החוקיות העומדות לרשותנו, לרבות פנייה לשר לביטחון פנים, למפכ"ל המשטרה ולשאר הגופים הרלוונטיים בארץ ובעולם. מיותר לציין כי מדובר ביום פקודה ובשעה שבה משטרת ישראל צריכה לעשות חשבון נפש ולנקוט צעדים משמעתיים ואחרים נגד הנוגעים בדבר".

במשטרה סירבו להתייחס לדברים בנימוק שמדובר בפרטים הנמצאים תחת חקירה.

אתמול נחשף ב-ynet כי בכיר בחסידות גור נמלט לחו"ל לאחר שקיבל מידע שלפיו חקירת המשטרה בפרשת האלימות בחסידות גור מובילה לחשד שהוא מעורב ושהוא אף דאג להעביר כספים לחשודים אחרים בפרשה כדי שיבצעו תקיפות אלימות. קודם לכן התברר כי אחד החשודים המרכזיים במשטרה, אלעזר ויגדרוביץ, הצליח להימלט מהארץ בקיץ אף שכבר הוגש כתב אישום בעניינו על חלק מהעבירות והוא היה במעצר בית. הוא יצא מהארץ בדרכון מזויף. במשטרה מסרו כי הוגשו תלונות וכי המקרה נמצא בחקירה.
.

Sunday, March 5, 2017

בכיר מחסידות גור חשש שייעצר - ונמלט מהארץ

דרמה בפרשת האלימות כלפי בני הזוג מחסידות גור : בכיר בחסידות המקורב לאדמו"ר מגור נמלט לחו"ל לאחר שהסיק כי המשטרה השיגה ראיות למעורבותו בפרשה, וחשש כי הוא עלול להיעצר. לבכיר, משה בצלאל אלתר, הגיע מידע שלפיו חקירת המשטרה הובילה לחשדות חמורים כלפיו, לפיהם הוא הגורם שמימן במאות אלפי דולרים את התקיפות האלימות כלפי בני הזוג והטמנת הסמים במזוודותיהם באוקראינה. לאחר מעצרם של גורמי מפתח בחסידות גור הוא הסיק את מסקנותיו ונמלט מהארץ. במשטרה מסרבים להתייחס לכל פרט מפרטי הפרשה, בנימוק שהיא נמצאת תחת חקירה.

  1. משה בצלאל אלתר הוא בן משפחתו של האדמו"ר הנוכחי מגור, יעקב אריה אלתר, ונחשב למקורבו ולסמכות רוחנית בחסידות. על פי מידע המצוי בקרב גורמים בחסידות, הוא יצא מהארץ דרך נמל התעופה בן גוריון בימים האחרונים והגיע ללונדון, כדי להימלט מהמשטרה.
מעצרם של שני חשודים מרכזיים בפרשה, אלעזר ויגדרוביץ' שהוגדר כ"איש המבצעים" של חסידות גור, וישראל אקרמן, מורה החשוד כי העביר כספים לויגדרוביץ' כדי לממן מסכת התנכלויות כלפי בני הזוג, הידק את החבל סביב אנשי החסידות. הם הסיקו כי המשטרה הצליחה לעלות על עקבותיהם. גורם המצוי בפרטי הפרשה הסביר כי אלתר הבין לאחר מעצרו של ויגדרוביץ' כי הוא צפוי להיעצר, ולכן ונמלט.

במרכז הפרשה, שפרטים חדשים ממנה פורסמו בשבוע שעבר ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", עומדת ח', אם לתשעה ילדים מחסידות גור שביקשה להתגרש מבעלה. בעקבות כך הפעילו עסקני החסידות לחצים כבדים עליה ועל בן זוגה פ', כדי שתוותר על משמורת לילדיה במסגרת הליך הגירושין. לחצים אלו כללו סדרת מעשי אלימות וסחיטה באיומים בארץ ובחו"ל בסיומם נאלצו בני הזוג להתחיל את חייהם בקייב.

כשביקשו לחזור לארץ נעצרו על ידי שוטרים מקומיים בקייב לאחר שנמצאו במזוודותיהם סמים. על פי החשד סמים אלו הוטמנו על ידי אנשי חסידות גור וגורמים עבריינים שנשכרו על ידם. מי שביצע בפועל את התקיפות ושכר גורמים עבריינים שיבצעו חלק מהמעשים הוא על פי החשד ויגדרוביץ', שהוגדר על ידי נציג ימ"ר ירושלים בבית המשפט "איש המבצעים של חסידות גור". על פי החשד, ויגדרוביץ' קיבל מאות אלפי שקלים מבכירי חסידות גור כדי לבצע את המעשים

בשבוע שעבר נעצר גם מורה מוכר ממוסדות החסידות, ישראל אקרמן, החשוד כי היה בן אלו שהעבירו כספים לויגדרוביץ', כדי שיבצע את המעשים. בין היתר נבדק אם כספים אלו הועברו מבכירי החסידות. סנגורו, עו"ד צבי רוזנטל, תהה בדיון בהארכת מעצרו אם המשטרה בדקה את יכולותיו הכלכליות של אקרמן, אולם נציג המשטרה השיב כי "החסידות עשירה - וזה היה פרויקט של החסידות ולא של איש ספציפי".

בני הזוג ח' ופ' עדיין נמצאים באוקראינה ולא יכולים לצאת משם בשל כתב אישום שהוגש נגדם לאחר שנמצאו בחפציהם כמות גדולה של סמים. במשטרת ישראל משוכנעים כי יש די ראיות לכך שהסמים הוטמנו במזוודותיהם בכוונה תחילה והם למעשה הופללו, אולם כעת מתנהל הליך ארוך מול הרשויות האוקראיניות כדי להביא לביטול כתב האישום. אחד הדברים שיכולים לסייע לכך הוא הגשת כתב אישום בארץ נגד ויגדרוביץ', אקרמן ומעורבים נוספים בגין הטמנת הסמים בקייב, אולם טרם ידוע מתי החקירה תגיע לכדי סיום והמעורבים יעמדו לדין.

תקופת מעצרו של ויגדרוביץ צפויה להסתיים ביום רביעי, אז ככל הנראה תוגש הצהרת תובע בעניינו. מעצרו של אקרמן הוארך עד יום רביעי. לדיון בעניינו בשבוע שעבר הגיעו דמויות בולטות בחסידות, בהן הרב צבי ביאליסטוצקי. הוא חשוד בין היתר בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים, שימוש בהאזנות סתר, בידוי ראיות, שיבוש הליכי חקירה ותקיפה הגורמת חבלה של ממש.

במשטרה לא התייחסו לדברים בנימוק שמדובר בפרשה שנמצאת תחת חקירה.

קרא 'שיקסע' לבת 11 ופצע אותה עם ספל חרסינה

אלין, אמה של עדן לוי, בת 11 מבני ברק, לא מצליחה להירגע מהחוויה המפוקפקת שעברה על בתה: אמש (מוצאי שבת), פסעה עדן הקטנה ברחוב יהודה הלוי בבני ברק וגבר דתי שיצא מבית כנסת פתח בזעקות 'שיקסע' וזרק לעברה ספל חרסינה שפצע אותה בפניה.
לאחר שהותקפה ניגשה האם עם בתה לקבל טיפול בבית החולים שניידר שבפתח תקווה, שם תפרו את החתכים על פניה. "הבת שלי מאוד קרובה אלי, חשוב לי מאוד לשדר לה שאנחנו חזקים ולחזק לה את הביטחון כדי שתוכל לחזור לשגרה כמה שיותר מהר, למרות שנפגענו עמוקות מהתנהגות המחרידה הזאת", כתבה האם בפייסבוק.
היא הוסיפה בכאב: "עכשיו הבת שלי צריכה להסתובב עם שתי צלקות כל החיים, אחת בלב מהתנהגות המגעילה מאדם 'כאילו' דתי, ושנייה על הצלקת שעל פניה. אני כועסת".
הבוקר ניגשה האם לתחנת המשטרה והגישה תלונה על התקיפה הקשה. לאתר וואלה! NEWS היא מתארת: "עדן ילדה רגישה שמאוד אוהבת את הסביבה הביתית ואת בני משפחתה. אתמול החליטה להתלוות אל אחת מחברותיה לפעילות בסניף 'בני עקיבא' שליד הבית שלנו. משום מקום הגיע הגבר החרדי הזה מהתפילה, קרא לבת שלי 'שיקסע' וזרק עליה ספל חרסינה. הכוס נשברה לידה והרסיסים שעפו על עדן חתכו אותה בסנטר".
"במה חטאה הבת שלי?", היא שואלת בכאב. "היא מתלבשת צנוע, לא מחפש בעיות, זה פשוט רוע לב. החברות שלה סיפרו לנו שבכל שבת אותו חרדי אומר להן שהן לא דתיות מספיק ושיעזבו את המקום".
"בנס שברי ספל פגעו רק בסנטרה של עדן ולא פגע באחד מכלי הדם שבצווארה. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה", היא מסכמת.
גולשים רבים, בהם חרדים, הגיבו בזעזוע לפוסט של האם הכאובה: "המקום מרושת במצלמות אבטחה, מה שאומר שאם זה נכון אפשר להגיש נגדו כתב אישום", כתב אחד. אחר הגיב: "פשוט מזעזע. תמיד יהיו יוצאי דופן קיצוניים בחברה שלנו, ילדה כזו קטנה הפכה לקורבן תמים לשנאה ורוע לב. אך אל לנו להכליל את כל החברה החרדית, יש בניהם אנשי חסד ושלום. הפוגעים והקיצוניים שבהם הם שולי החברה המתוסכלים".

Thursday, March 2, 2017

אישום מחריד: האב הכה את ילדיו, נשך אותם ומשך בשערותיהם

הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגד אב בעבירות אלימות נגד שמונת ילדיו.
מעובדות כתב האישום עולה מסכת קשה ומחרידה של התעללות האב בילדיו, השלטת אורח חיים רווי אלימות והכאת הילדים בתדירות גבוהה. האב היכה את הילדים בידיו וברגליו, הצליף בהם בחגורה, במקל ובנעלים.
במסגרת הייסורים שעברו הילדים, האב נהג לנשוך אותם ולמשוך אותם משערות ראשם, כמו גם לדרוך עליהם כשלא הכינו שיעורי בית. האב הפליג לעשות כשגזר את צמתה של ילדתו הקטינה.
הכל החל כאשר אחת הבנות הגיעה לבית הספר בו היא לומדת כשהיא חבולה, מה שהדליק נורות אדומות אצל הגורמים השונים. ואכן מהתלונות שנגבו עלה, כי במשך שנים אב המשפחה התעלל בשמונת ילדיו, היכה אותם וגרם להם לסבל מתמשך וקבוע.
אם המשפחה חשודה אף היא בעבירות תקיפת הילדים, בכך שלא מנעה את מעשי ההתעללות של בעלה ולא עשתה כלום כדי לעשות להם סוף אם כי היא שוחררה בינתיים למעצר בית.
מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל תעשה כל שלאל ידה כדי למנוע פגיעה בקטינים ובחסרי ישע, שבביתם שאמור להיות מבצרם ולהגן עליהם מכל רע, פגעו בהם את הפגיעה הקשה ביותר. אותה דמות שהייתה אמורה להגן עליהם מכל רע, היא שפגעה בהם וגרמה להם לנזק שאת גודלו ניתן רק לדמיין".

הרב יעקב ג'אן שחיתן בת 15 לא חושש: "צריך לחתן קטינים"


בעקבות הסערה, הרב שקידש את בני הזוג, מי שמכונה באומן רב הקהילה המקומית רבי יעקב ג'אן, התראיין לעיתונאי נתן משי ב'קו הסקופים', הגן בעוז על עמדתו - בעד נישואי קטינים. טוען כי ההגבלה לגיל 18 "זדונית" ונגד התורה. 

היינו עדים לפני מספר ימים לחתונה שסידרת שם חופה וקידושין, והכלה היית בת 15, ונוצרה ביקורת על כך שהרב מחתן קטינים באומן, מה עומד מאחורי זה? 

"הזדמנתי לחתונה משמיים, וסידרתי את הכתובה בחתונה. אני לא מתחבא מאחורי הפרגוד, להגיד שדעתי יציבה וברורה – למען הסר ספק, אני מודיע קבל עם ועדה, אין לי שום התנגדות, ואני בעד נישואי קטינים". 

"אני מעדיף שבנות ישראל יתחתנו בצעירותם, מאשר חס ושלום ירדו לרחוב, זה דבר בריא באופן כללי, מאז ומתמיד נהגו כך בברסלב, וגם במקומות אחרים. זה שיש היום הנהגה שהיא זדונית לדעתי, שאוסרים על נערים להתחתן רק בגיל 18". 

"בתורה הקדושה שלנו יש הנהגה מאוד ברורה, ואדרבה מובא בגמרא בקידושין – 'שאם היה מתחתן בגיל 14 היה אומר לו השטן גירא בעינך' זאת אומרת שלא רק שלא היה מפחד ממנו, אלא גם היה מתגרה בו אפילו. כלומר אנחנו רואים בספרות התורנית, שלהתחתן בגיל צעיר זה מעשה חיובי, יש אהבה יותר טובה, ההתפתחות לעולם יותר טובה כך". 

מה הגיל הכי צעיר שטוב להתחתן? 

"אני לא יכול להכתיב מתי להתחתן בגיל צעיר. הכל זה לפי האדם. אם האישה מבוגרת, בריאה, ומבינה אז אדרבה כמה שיותר צעיר, זה טוב להתחתן". 

בהמשך הראיון התייחס הרב ג'אן למערך החתונות שמתקיים בציון רבי נחמן מברסלב: "לא באים במיוחד להתחתן פה, החתונות נערכות בקרב הציבור שמתגורר באומן. אני לא מתנגד לנישואי קטינים, אך לא צריך לעורר פרובוקציות". 

לסיום אמר הרב: "היום אין כבר באומן הפקרות, הכל לפי החוק כאן בצורה מסודרת, זה דבר נפלא". 

בני ברק: תקף נשים באולם אירועים ונעצר

משטרה עצרה אמש (רביעי) תושב בני ברק בן 28 בחשד שתקף נשים חרדיות במהלך שמחת חתונה באולם אירועים בעיר.
על פי חשד המשטרה, תושב העיר נכנס אמש אל תוך אולם אירועים שם התקיימה שמחת חתונה, הוא פלש אל רחבת עזרת הנשים ושם תקף את משתתפות השמחה. 
משתתפי השמחה הזעיקו את המשטרה שהגיעה למקום ועצרה את התוקף. 
במהלך הלילה חקרו במשטרה את החשוד בתקיפה והיום הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. 

Wednesday, March 1, 2017

האלימות נגד הזוג בחסידות גור: המורה שהפעיל את "איש המבצעים"

מורה במוסדות חסידות גור נעצר בחשד שהפעיל את "איש המבצעים" של החסידות, אלעזר ויגדרוביץ', כדי להרחיק אם שהתגרשה מתשעת ילדיה. מעצרו של המורה, ישראל אקרמן, הוארך היום (ד') בחמישה ימים.

ויגדרוביץ' חשוד בשורת מעשי אלימות וסחיטה באיומים נגד בני זוג, בסופם הטמין סמים בחפציהם כשהיו בשדה תעופה באוקראינה. כל זאת כדי לכפות על ח', אותה אם לתשעה, לחתום על ויתור משמורת על ילדיה במסגרת הליך גירושין. הפרשה, שפרטים חדשים ממנה פורסמו ביום ראשון ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", נמשכת כבר יותר משנה.

עסקנים החסידות הפעילה לחצים כבדים על ח', שבחרה להתגרש מבעלה, כדי שתוותר על המשמורת. בשנה האחרונה הותקף כמה פעמים פ', בן זוגה החדש, על ידי אנשים שלפי החשד קיבלו כספים מוויגדרוביץ'. בעקבות האירועים עבר הזוג לקייב, אך כשהחליטו לחזור לארץ הם נעצרו לאחר שנמצאו סמים במזוודותיהם. המשטרה השיגה ראיות לכך שוויגדרוביץ' הטמין את הסמים באמצעות עבריינים באוקראינה.

חוקרי ימ"ר ירושלים העריכו לכל אורך החקירה כי ויגדרוביץ', שכונה בימ"ר "איש המבצעים של חסידות גור", פעל בשליחות אנשי החסידות. בעקבות התפתחות בחקירה אקרמן נעצר היום, ולדיון בבית המשפט הגיע עם דמויות בולטות בחסידות, בהם צבי ביאליסטוצקי. המורה אקרמן חשוד בקשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים, שימוש בהאזנות סתר, בידוי ראיות, שיבוש מהלכי חקירה ותקיפה הגורמת חבלה של ממש.

בדיון בבית המשפט השלום בירושלים שאל סנגורו של אקרמן עו"ד צבי רוזנטל את נציג ימ"ר ירושלים, רס"ב רונן מזרחי, אם הם מודעים ליכולות הכלכליות של אקרמן. מזרחי ענה שלא, ואמר כי "אנחנו חושדים שזה פרויקט של החסידות (העשירה כדבריו) ולא של איש ספציפי". עו"ד רוזנטל טען במהלך הדיון כי לאקרמן אין כל קשר לפרשה. "היחידה החוקרת מנסה לחקור תיק שארע באוקראינה ולאחר שלא מצליחה להגיע לתיק עצמו או למי שביצע את התיק היא מנסה 'לדוג' אנשים שייעשה לחץ על אנשים בתיק אחר", אמר רוזנטל.

בהמשך ציין סנגורו של אקרמן כי לקהילת גור אין כל עניין בפרשה. "הוא נשאל אם יהיה לו אכפת ש-פ' יחזור לארץ והוא אמר שאין לו עניין". לדבריו המשטרה "מגלגלת" את כל התיק לעבר ויגדרוביץ' לאחר שכשלה בחקירה. "הם מכסים על עניינים של מיליוני שקלים שנגנבו על ידי מספר אנשים שהיו שותפים באותה קנוניה", טען. השופטת מיקה בנקי ציינה כי חומר החקירה מייחס לאקרמן חשד סביר וכן מסוכנות, ולאור זאת החליטה להאריך מעצרו עד יום ראשון.