Search This Blog

Thursday, February 16, 2017

מחנך כיתה א' בתלמוד תורה ביצע מעשים מגונים

מחנך כיתה א' בתלמוד תורה בצפת נחשד שביצע מעשים מגונים בתלמידיו. המשטרה קיבלה שש תלונות שונות נגד המורה, נחמן וזאנה בן 27, אשר לפי החשד הוא הפשיל את מכנסיו לפני הילדים וחשף את איבר מינו. 
 
וזאנה נעצר ביום רביעי שעבר, בעקבות תלונות שהגיעו מהורים לתלמידים בבית הספר שבו הוא עובד. בתחילה התקבלו נגדו שלוש תלונות, אך בימים האחרונים הגיעו עוד שלושה נוספים להתלונן נגדו. היום (ה') האריך בית המשפט השלום בקריית שמונה את מעצרו בשישה ימים, עד ליום רביעי הבא. 

וזאנה הכחיש את החשדות נגדו, ובמקביל המשטרה בודקת האם הוא ביצע בילדים מעשים חמורים ואסורים אחרים. 

משטרת צפת ביקשה את עזרת הציבור באיתור מתלוננים נוספים, ומסרה כי כל היודע דבר על מקרים נוספים או יכול לסייע במידע נוסף, מתבקש להתקשר למשטרת צפת בטלפון 04-6978444, או למוקדי 100. 

בתוך כך, מוקדם יותר היום הוגשה בבית המשפט השלום בטבריה הצהרת תובע כנגד נתין זר מארה"ב ללא אישור שהייה בישראל, המכונה "האדמו"ר מקראקס". לאיש, אלמן ללא ילדים בן 36, מיוחסות עבירות נגד שישה קורבנות, בהם קטין אחד. לפי החשד, "האדמו"ר" ביצע בקורבנות מעשים מגונים בכוח, פעל נגדם באיומים ושיבש מהלכי משפט. הוא נעצר ביום שני האחרון ומעצרו הוארך היום בחמישה ימים נוספים. 

זה המורה החשוד בביצוע עבירות מין בתלמידותיו

בית המשפט המחוזי בחיפה התיר היום (חמישי) לפרסום כי המורה החשוד בביצוע עבירות מין בתלמידותיו הוא גל סהר, בן 45, שלימד מוזיקה בבית הספר אורט בעיר וכיום מרכז את מגמת המוזיקה בקונסרבטוריון העירוני. הוא חשוד במעשי סדום בכוח, בבעילת קטינה ובמעשים מגונים בקטינה. התלונה הראשונה נגדו הוגשה בחודש שעבר.
המשטרה מבקשת את עזרת הציבור לצורך איתור מתלוננים נוספים. כל היודע דבר על מקרים נוספים או יכול לסייע במידע נוסף מתבקש להתקשר למשטרת לב הגליל בטלפון 04-9901444 או למוקד ה-100.
אתמול הורה בית המשפט על הארכת מעצרו של סהר בחמישה ימים. השופט יעקב בכר קבע כי חומרת העבירות המיוחסות לחשוד והחשש כי ישבש את החקירה מחייבים את הארכת מעצרו.
מחקירתו עלה כי לפני כמה שנים, בזמן ששימש מורה בבית הספר אורט, הוא ניצל את מצבן הנפשי של נערות ואת התלות בו עבור יחסי מין. בימים האחרונים הגישו כמה מתלמידותיו תלונות במשטרה נגדו.

התחזה לסוכן דוגמנים וקיבל תמונות עירום של קטינים

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד שלמה מערבי, בן 33 מחולון. הנאשם ביצע עבירות של מעשה מגונה במרמה, קבלת דבר במרמה וניסיון למעשה מגונה במרמה כלפי עשרה מתלוננים, ביניהם קטינים.

על פי כתב האישום, מערבי קיבל במרמה מבחורים צעירים ומקטינים תמונות וקבצי וידאו המתעדים אותם בעירום, הכול לשם גירוי וסיפוק מיני. הוא פנה אל המתלוננים השונים באמצעות תוכנות אינסטגרם ו-whatsapp, הציג עצמו בפניהם בכזב כסוכן דוגמנים וכאיש יחסי ציבור המקבל הצעות עבודה דרך מלהקת. 

הנאשם המשיך במצג השווא כשאמר למתלוננים כי המלהקת העבירה לידיו הצעה להשתתפות בפרסומת להלבשה תחתונה של מותג צרפתי בשם "שובניון", וכי השכר שישולם להם, במידה ויימצאו מתאימים, עומד על סך של 20 אלף שקל. 

מערבי אמר למתלוננים כי לשם הגשת מועמדות כביכול, עליהם לשלוח לו באמצעות ה-whatsapp תצלומים של פלג גופם התחתון, איבר מינם וישבנם. באופן זה ביצע הנאשם במתלוננים מעשים מגונים לשם גירוי סיפוק או ביזוי מיני. 

על פי כתב האישום, הנאשם גם טען בפני אחדים מהמתלוננים, כי הועברה לידיו הצעה להשתתפות בסרט פורנו אנונימי, אשר השכר תמורת השתתפות בו, לשחקנים שיימצאו מתאימים לדרישות, עומד על סך של 150 אלף שקל. כדי להגיש מועמדות להשתתפות בסרט, ביקש מערבי מהמתלוננים לשלוח לו וידאו המתעד את איבר מינם. חלק מהמתלוננים נענו לבקשתו.  

המשטרה פונה לציבור: זהו התוקף מבני ברק

מעצרו של החשוד בתקיפת ילדה השבוע בבני ברק הוארך היום בבית משפט השלום בת"א בארבעה ימים, והוחלט להתיר את שמו לפרסום כדי לגרום למותקפות נוספות לבוא ולהתלונן: ברוך גנץ בן 25 תושב בעיר.
על פי הודעת המשטרה, "לאחר חקירה מאומצת, נעצרה אתמול גנץ בחשד לתקיפת קטינה. החשד הוא שהעצור מעורב בביצוע מקרים נוספים של מעשים מגונים והוא אף הודה בכך במהלך החקירה".
כזכור, אמש שוחרר חשוד אחר, תושב ירושלים בן 45 שנחשד תחילה במעורבות במעשה התקיפה נגד הילדה, לאחר שהתקבלו ראיות חדשות שאוששו את גרסתו הנכונה כי מעצרו אינו מוצדק. 
משטרת ישראל פונה לציבור ומבקשת עזרה ושיתוף פעולה מכל מי שיודע על מעורבותו של החשוד במקרים נוספים.
"כל מי שיש בידו מידע מתבקש לפנות לכל תחנת משטרה או להתקשר למוקד 100 של המשטרה ובטלפון 03-6104444", נאמר בהודעה.

Monday, February 13, 2017

'ערמומי ורודף בצע: בן הרבי נשלח לכלא

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 5 שנות מאסר, קנס של 400,000 ₪ וחילוט רכושו, על הרב דוד מורגנשטרן בנו של האדמו"ר מסוקולוב קוצק זצ"ל המשמש כרב בית המדרש של החסידות בשכונת רמת אהרן בבני ברק שהורשע בביצוע עבירות לפי חוק מע"מ בהיקף של כ-340 מיליון ₪, ביצוע עבירות לפי פקודת מס הכנסה בהיקף של 2.4 מיליארד ₪ וכן ביצוע עבירות הלבנת הון בהיקפי ענק. 

את כתב האישום הגישו עורכי הדין אורן בר עוז, לירון וקנין וניר ישראל מהיחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים. 

הרב מורגנשטרן, בעליה של חברת "דבי אנרגיה" ושל "יניב חברה לאנרגיה" פעל להוצאת חשבוניות מס פיקטיביות בתחום ענף הדלק ובכך סייע לאחרים להתחמק מתשלום מע"מ בהיקף של כ- 340 מיליון ₪. כמו כן, התחמק מתשלום מס הכנסה בהיקף עצום באמצעות ניכוי החשבוניות הפיקטיביות בדוחות של החברות. 

כתב האישום כנגד מורגנשטרן הוגש יחד עם כתבי אישום נוספים בשנת 2012 בפרשה שזכתה לשם "אנרגיה מתחדשת" בתום חקירה משותפת למשטרת ישראל-יאל"כ ורשות המסים-מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז. קודם לגז"ד בעניין מורגנשטרן נדונו שותפיו לפרשה – יניב קנרש ואברהם אוסקר לתקופות מאסר של 10 ו- 6 שנים בהתאמה. 

גזר הדין בעניינו של בעניינו של מורגנשטרן ניתן בתום טיעונים לעונש במסגרתם ביקש בא כוחו לטעון, כי בדומה למקרה לופליאנסקי (הולילנד) יש להתחשב במצבו הרפואי ולהימנע ממאסר מאחורי סורג ובריח. בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה טענה זו בקובעו, כי מצבו הרפואי של מורגנשטרן הוא כזה ששב"ס ערוך ליתן לו כל טיפול רפואי שיזדקק לו. 

בהתייחס לביצוע העבירות ולשיטת הפעולה בה נקט מורגנשטרן קבעה השופטת יהודית אמסטרדם, כי "מורגנשטרן נטל חלק פעיל בתוכנית עבריינית להונאת מס רחבת היקף בסכומים עצומים והוא אדם ממולח, ערמומי ורודף בצע".,

עסקני המשמרת נעצרו בחשד להטמנת סמים, סחיטה ואלימות

לפנות בוקר (שני) נעצרו שלושה חשודים, בהם שני עסקנים מ"משמרת הצניעות" שאחד מהם אף מוכר בפעיל בוועד לטוהר המחנה בירושלים. 

שלושת החשודים, תושבי בית שמש, ירושלים וחיפה, חשודים כי לפני למעלה משנה, היו מעורבים בהטמנת חבילת סמים במזוודתם של פנחס וחני וילר, בני זוג ישראלים שיצאו לאוקראינה. בני הזוג נתפסו אז בנמל התעופה בקייב ונעצרו.

ביחידה המרכזית (ימ"ר) במחוז ירושלים חושדים כי השלושה היו מעורבים בעבירות סחיטה באיומים, בידוי ראיות, אחזקת סמים ועבירות עפ"י חוק האזנת הסתר. על פי החשד, הטמנת הסמים במזוודתם, נועדה על מנת למנוע מהם את חזרתם לישראל, זאת בעקבות סיפור משפחתי מורכב וקשה. 

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים' לפני כשנה, בט"ו בטבת תשע"ו, נעצרה האשה חני ברנסדופר-וילר יחד עם בעלה פנחס, בשדה התעופה בקייב שבאוראינה, לאחר שבכליהם נמצאה חבילת סמים. לאחר 17 יום במעצר, שוחררו בתנאים מגבילים. 

לפי הפרטים שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים', מדובר בעסקנים שמקבלים גיבוי לפעולותיהם מרבנים וגדולי ישראל, ואף המשטרה משתפת עמם פעולה לעיתים.

במהלך השעה הקרובה, יובאו החשודים בפני בית המשפט השלום בירושלים לדיון בהארכת מעצרם. 

לפני כעשרה חודשים הוגשו כתבי אישום נגד ארבעה חרדים, בשל סחיטה, תקיפות בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות הקשורות לפרשת גירושין. 

הסיפור החל לפני כחמש שנים, כאשר בני זוג חוו משבר. הם פנו ליועץ נישואין, אולם לאחר שהנישואין עלו על שירטון בני הזוג התגרשו בשנה שעברה. במקביל, גם יועץ הנישואין התגרש. 

משפחתה של האשה שהתגרשה חשדו כי נוצר קשר אישי בינה לבין יועץ הנישואין שהחל על פי חשדם עוד לפני גירושי השניים. בעקבות החשדות הופצו פשקווילים בגנותו של יועץ הנישואין וכן הטרדות שונות כלפי הגרושה. 

הנאשמים אליעזר ויגדרוביץ, ישראל אברהם אמסלם, רועי קריספין ורפאל אביכזר, תקפו את יועץ הנישואין במטרה לגרום לו להפסיק את הקשר. 

על פי כתב האישום, ניסו הנאשמים יחדיו, ביחד עם אחרים, באלימות ואיומים להניא את המתלונן לפעול על פי רצונם, לרבות בכל הנוגע לקשר הזוגי. הם גם דרשו שהגרושה תוותר על משמורת ילדיה על מנת שהילדים יישארו במסגרות החינוכיות כבעבר. 

Sunday, February 12, 2017

שוטר מואשם באונס חיילת

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד משה משה, שוטר בן 49 המשרת כראש משמרת סיור בנקודת קדום שבמרחב שומרון, בגין אינוס, הדחה בחקירה, מרמה והפרת אמונים.

על פי כתב האישום, בשבוע שעבר אסף הנאשם את המתלוננת, חיילת בשירות סדיר, יחד עם שוטר נוסף במסגרת שיתוף פעולה בין צה"ל למשטרה. החיילת הלכה לנוח במועדון של החיילים בתחנה והמתינה לצאת לסיור עם הנאשם. בעודה שוכבת ומכוסה במעילה נכנס משה לחדר כמה פעמים כי לנסות לשכנע אותה להצטרף לסיור במקום שותפו שנרדם. המתלוננת ביקשה להמתין לתורה, ולסיום הסיור של הנאשם עם שותפו.

בשלב מסוים שב הנאשם למועדון, שאל את המתלוננת אם קר לה, ואמר לה: "בואי, אני אסדר לך את הפליז, אני אחמם אותך". לאחר כמה דקות שב והציע לה לישון בחדרו ובמיטתו. המתלוננת הביעה את חששה כי מישהו ייכנס לחדר והיא לא תחוש בנוח, ודחתה את הצעתו.

בשעה 01:30, שעה לאחר שנאספה על-ידו, הורה לה השוטר הנאשם להעלות את הציוד שלה על רכב הקרקל המשטרתי והנאשם והמתלוננת יצאו לסיור. במהלך הנסיעה תחבה המתלוננת לפיה "פילטר" של סיגריה, אולם הנאשם הוציא אותו מפיה.

המתלוננת, שביקשה לעשן סיגריה, תחבה לפיה פילטר נוסף. השוטר הוציא את הפילטר הנוסף מפיה של המתלוננת ותחב את אצבעותיו לפיה. החיילת נעה לכיוון החלון במטרה להתרחק מהנאשם והוא שאל אותה אם היא אוהבת אזיקים, אם היא חפצה שיאזוק אותה, ואם היא אוהבת שוטרים קשוחים.

בהמשך הנסיעה אמר הנאשם למתלוננת כי הוא רוצה "טעם טוב בפה". המתלוננת הציעה לנאשם מסטיק, אולם הנאשם ביקש את המסטיק אותו לעסה המתלוננת באומרו כי מפיה "הכי טעים".

אז הגיע השוטר לסמטה סמוך לעצים, עצר את הרכב, כיבה את האורות ואנס את החיילת על אף תחינותיה של החיילת שיפסיק. בשלב זה הציע לה משה לעבור למושב האחורי לצורך קיום מגע מיני. בשלב זה החלה המתלוננת לבכות.

בהמשך פנה הנאשם אל המתלוננת ואמר לה כי הוא מתחנן בפניה שלא תסבך אותו: "עשיתי טעות, זה לא היה צריך לקרות", אמר לה השוטר החזיר את החיילת לתחנה ונסע מהמקום. בהמשך ניסה הנאשם להניע את המתלוננת כי בחקירה מלספר את מה שהתרחש. מח"ש מבקשים להאריך את מעצרו של משה עד תום ההליכים

בן 27 מתל אביב נעצר בחשד לביצוע מעשה סדום בילדה בת 4

צעיר בן 27 חשוד בביצוע מעשה סדום בילדה בת ארבע בתל אביב. הוא יובא הבוקר (ראשון) לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר. לפי החשד, הצעיר עקב אתמול אחר קבוצת ילדים בני ארבע עד חמש וניסה לפתות אותם במשחקים ובממתקים. החשוד לקח אותם לחצר צדדית, שם ביצע בילדה מעשה סדום. כוחות משטרה שסרקו אחר החשוד בעקבות דיווח, עצרו אותו והביאו אותו לחקירה.
לפני יומיים נודע כי תושב תל אביב בשנות ה-50 לחייו חשוד שביצע אונס ומעשים מגונים בבתה של זוגתו מאז הייתה בת שמונה. המשטרה עצרה את החשוד בתחילת השבוע שעבר, וביום שישי התקיים בבית משפט השלום בתל אביב דיון בהארכת מעצרו והוחלט להמשיך בו עד יום שני. על פי החשד, האיש ביצע את המעשים המיוחסים לו בכמה הזדמנויות במהלך השנים האחרונות, מאז שהייתה הילדה בת שמונה.

רב, אב ל-6, חיזר בכפייתיות והטריד מינית

הרב משה פטרון, תושב ההתנחלות בית אל חשוד בניסיון פריצה לבית, הטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים. גורם המעורב בפרטי הפרשה מסר לאפליקציית החדשות 360, כי רק בשבועיים האחרונים ניסה הרב החשוד במעשים, לתקוף פעמיים אישה. 

במקרה הראשון הגיע לכאורה הרב פטרון לביתה של האישה עם כיסוי פנים וכפפות, לאחר שהתקשר אליה באופן כפייתי מספר רב של פעמים ממספר חסוי. על פי החשד, הוא ניסה לפרוץ לבית בכוח תוך שהוא מחבל בתשתיות הבית. כשמאמציו לא עלו יפה בידיו, הוא סב על עקבותיו. 
 
כעבור מספר ימים, על פי החשד, הגיע הרב שוב לביתה של האישה כשהוא מכוסה פנים, לאחר ששוב התקשר אליה פעמים רבות ממספר חסוי. במבואת הבית הוא הוציא לכאורה את איבר מינו וביצע מעשה מגונה ואז ניסה לפרוץ פיזית למבנה. הוא נתפס בשעת המעשה ונמסר לידי המשטרה. לידי המשטרה הועברו הוכחות מוצקות לביצוע המעשים. יש לציין כי קיים חשד שהרב החשוד במעשים ניסה לבצע תקיפות דומות בעבר, והמשטרה חוקרת את העניין. 

בבית אל מתארגנת עצומה הקוראת לרב החשוד לעזוב את היישוב. תושב היישוב אמר לאפליקציית החדשות 360: "אנחנו פשוט בהלם מהסיפור הזה, אבל תומכים בנפגעת באופן מוחלט". תושבת נוספת אמרה "זה הזוי, מדובר לכאורה בבן אדם מ"משפחה טובה", כבר אי אפשר לדעת שום דבר על אף אחד". 

הרב, המוכר בשורות הציבור הדתי לאומי, היה ממקימי הישיבה התיכונית בית אל ואף עמה בראשה, לימד עד לפני שנתיים במדרשה לנשים באוניברסיטת בר אילן, וכן לימד במכללת אורות, מכללה דתית לחינוך באלקנה שבשומרון. 

החשוד, אב לשישה ילדים, שהה במעצר בית מה-6 לפברואר והשתחרר אתמול (שבת). המשטרה חוקרת את העניין לצורך הגשת כתב אישום.  

Thursday, February 2, 2017

ההאקר, העבריין ואיש הפורקס הישראלי שוב מסתבך - הפעם בפרשייה בינלאומית

האקר ואיש עסקים ישראלי בשם דודי שטרנברג מעורב בפרשיית סייבר חוצת מדינות, שנחשפה בכמה כלי תקשורת בינלאומיים, בהם בלומברג, ביזנסוויק ואתר Motherboard. קוראי TheMarker עשויים לזהות את שמו מכמה פרשיות עבר: דודי (דוד) שטרנברג.
על פי הדיווחים בחו"ל, שטרנברג קשור בניסיון מכירה של תוכנת האקינג עוצמתית כביכול להאקר הודי בשם מאניש קומאר. ההאקר ההודי ניסה לרכוש משטרנברג תוכנת פריצה לסמארטפונים כדי למכור אותה לממשלת מאוריטניה - מדינת עולם שלישי שבה עבדות עודנה מותרת ומצב זכויות האדם הוא מהגרועים בעולם. על פי בלומברג, שטרנברג דרש עבור הפריצה מיליון דולר: 100 אלף שיועברו מראש לחשבון בנק שלו בהונג קונג, 400 אלף דולר עבור הוכחת היתכנות (POC) ועוד 500 אלף דולר עבור התוכנה עצמה. בפרשה מעורב גם אזרח איטלקי שמצא את עצמו בכלא המאוריטני חודשים ארוכים בעקבות העסקה שהסתבכה.
לפי הדיווח המפורט בבלומברג, קומאר הגיע לישראל לפגוש את שטרנברג כדי להשלים את העסקה. כך הם כותבים על הפגישה: "... הם (קומאר ועוד שותף הודי, א"ז) ביקרו את שטרנברג במשרדו בתל אביב, ברחוב ראול וולנברג. החדר היה מעין מאורה יוקרתית, עטופה בעור שחור וספות, מחשבים יקרים ומקרר קטן. שטרנברג, איש גדול מימדים, לבש חולצה שחורה ומכנסי ג'ינס. במשך שעתיים הם שוחחו על העסקה ותחום המעקב בכלל, בעוד שטרנברג מעשן בשרשרת ולוגם משקאות אנרגיה מהמקרר שלו ומציע לאורחיו גם". שטרנברג התגאה ביכולות הפריצה שבבעלותו שלטענתו כוללת השתלטות מרחוק על הטלפון, שליחת נתוני מיקום, ציטוט לאימיילים והקלטת שיחות.
אז מאיפה השם שטרנברג מוכר? בשנת 2012 התפוצצה פרשיית חברת "הלו" - חברת שיחות  בינלאומית וסלולר שניסתה לפרוץ לשוק הישראלי והסתברה כמגדל קלפים שאין מאחוריה הרבה. הסתבר כי בחברה פעל איש צללים בשם דודי שטרנברג עם עבר נרחב של נוכלות ועבירות על חוק המחשבים. שטרנברג הסתבך בעבר עם ה-FBI בגין גניבה של כ-80 אלף כרטיסי אשראי ועם משטרת ישראל בגין פריצה אלקטרונית לסניף של הדואר בחיפה ונגזרו עליו 30 חודשי מאסר.
עוד ממעלליו של שטרנברג: הוא הקים מיזם מכרזים ישראלי בשם SMS Winner וחברת תקשורת בשם סימפל בפנמה - כולם נקלעו לקשיים ונסגרו תוך השארת חובות לנושים. אחרי הפרשייה בפנמה, הספיק שטרנברג להסתבך גם במיאמי, להתחתן שם ולחזור לישראל. בזמן פרשיית הלו הוא מזדהה כחרדי ונישא לביתה של הרבנית ברוריה זבולוני, בוררת של העולם התחתון, ובעלת מניות בהלו.
בדו"ח הפירוק של חברת הלו (היל"ת בשמה הרשמי), כותבים המפרקים: "מר שטרנברג נשוי לאחת  מבנותיה של גב' ברוריה זבולוני – בעלת מניות מהותית בחברה. בחקירות ובדיקות מקיפות שערכו המפרקים אודות נושאי המשרה בחברה, עלה באופן תדיר שמו של שטרנברג כ'פונקציונר' ואיש מפתח בחברה וכמי שהיה 'הרוח החיה' שמאחורי החברה ומעורב, לכאורה, בכל הפעילות העסקית, הכספית ובקידום התקשרויות החברה, לרבות בביצוע מעשים אשר הובילו לקריסתה, נטילת כספים שלא כדין מקופת החברה והברחת רכוש, כספים ונכסים שיכולים היו לשמש את החברה להמשך הפעלתה ו/או את נושיה כמקור לפירעון חובותיהם.
"ממידע שהתקבל בידי המפרקים עולה, כי הגם ששטרנברג לא מונה רשמית כנושא משרה בחברה, הוא היה קשור כמעט בכל פעולה שביצעה החברה, אם כמבצע בפועל; אם כמושך בחוטים המשפטיים והעסקיים מאחורי הקלעים; ואם כמי שמביא לכך שגורמים אחרים יבצעו פעולות אלו".
פרטים חדשים שנחשפים כאן לראשונה מראים על פועלו של שטרנברג בתקופה האחרונה: מסתבר שב-2016 היה שטרנברג מעורב בשתי חברות: RBPKR ו-RBPKR טכנולוגיות. החברה הראשונה עסקה בפיתוח תוכנה ואילו השנייה בפורקס (אופציות בינאריות). כמו במקרה היל"ת, גם הפעם שטרנברג לא היה רשום כבעל תפקיד בחברה אך עובדים וספקים מספרים לנו כי הוא היה המביא והמוציא - הרוח החיה והמנהל בפועל שלה. אגב, החברה רשומה תחת אדם בשם ארז לבב - איש שב-2009 הוגש נגדו ושותפים כתב אישום על מכירת כדורי ויאגרה מזויפים בסכום של מיליון דולר.
לבב עצמו הגיש תלונה במשטרה נגד שטרנברג בטענה שלקח מהחברה ציוד מחשוב יקר בערב מוצאי שבת אחד, ללא אישור. ככל הנראה לבב מגובה בעדות השומר בבניין באותו הזמן. עוד בדומה למקרה היל"ת, שתי החברות נקלעו לקשיים, ובמשך מספר חודשים לא שילמו משכורות לעובדים. המצב הגיע לכדי כך שעובדי החברות הגישו נגדן בקשות פירוק ותביעות כספיות. ההליכים הללו מתקיימים בימים אלה בבתי משפט.
מנהלת החשבונות של החברות מסרה כי שתי החברות צברו חובות במיליונים: כ-3 מיליון בשכר על החודשים אפריל ומאי 2016. היו עובדים שאף המשיכו לעבוד ביוני ויולי ואפילו לא קיבלו תלוש משכורת, כך שחוב השכר גבוה עוד יותר. בנוסף, לחברות חובות לספקים של יותר מ-1.1 מיליון שקל וכן חוב לרשויות המס בגין החודשים שכן יצאו תלושי משכורת. היל"ת אגב, השאירה אחריה שובל חובותשל 54 מיליון שקל.
שטרנברג עצמו יוצא בשלב זה "נקי" לחלוטין מפרשית RBPKR. מכיוון שהוא אינו רשום בחברה, כל ההליכים הפורמליים, הן של העובדים והן של המדינה, הם מול לבב. שטרנברג הוא אדם חופשי, שעוסק היום במסחור טכנולוגיות סייבר. למעשה, כבר זמן מה, אחרי ששכחה פרשת הלו, שטרנברג הציג את עצמו כחוקר סייבר. הוא למשל הדגים בכנס טכנולוגי ב-2014 (הפעם שוב כחילוני) פריצה כביכול באמצעות מחשב למכונית פורד מוסטנג.
אם שטרנברג אכן ניסה למכור תוכנת סייבר התקפי למדינה זרה, הנושא צריך להיבדק על ידי אגף הפיקוח על היצוא הבטחוני במשרד הביטחון מאחר שמדובר לכאורה על עבירה על חוק היצוא. מבחינת המדינה, הדבר מקביל למכירת נשק. רשות המסים עשויה אף היא להתעניין בהעברה הכספית שבוצעה כביכול לחשבונו של שטרנברג. בנוסף, משטרת ישראל מטפלת בתלונה על גניבה כביכול שביצע שטרנברג, כך שייתכן שנשמע את שמו עוד בשבועות הקרובים.

הסיפור המדהים של הברחת הקוקאין הכושלת מקולומביה

"כשנולדתי, אמא שלי הייתה צעירה והיא הייתה מאוהבת בסאני קורליאונה ששיחק בסנדק עם מרלון ברנדו. היא קראה לי סאני בגלל שיצחק לא הולך טוב בניו יורק וכי האמריקאים לא יודעים לבטא את הח'". הציטוט הזה שבו מוזכרת הקלאסיקה הקולנועית הגדולה של פרנסיס פורד קופולה, נמסר מפיו של יצחק נעמת נגאת, ישראלי יליד ארה"ב. הדברים נאמרו במהלך חקירתו של יצחק (המכונה "סאני", על שם הדמות שגולמה על ידי השחקן ג'יימס קאן), הנחשפת כעת לראשונה בוואלה! NEWS, ששימש כאחד השותפים בניסיון הברחת קוקאין שהחל בישראל, נמשך בקולומביה ונגמר בפשיטה משטרתית על אחד  היישובים בפזורה הבדואית.
ניסיון הברחת הקוקאין התרחש במהלך שנת 2016, בישראל ובקולומביה, אבל מבחינה מסוימת הוא החל בניו יורק, לפני 25 שנים. סאני, שבשנים האחרונות נע בקו תל אביב-ניו יורק, סיפר בחקירתו על הקשר שנוצר בינו לבין יהודי בשם גיא כהן, כיום גבר דתי כבן 40, נשוי המתגורר בירושלים. הידידות שהחלה בניו יורק לפני כ-25 שנים כללה ברבות השנים גם שותפות עסקית, ולאחרונה, כך לפי המשטרה והפרקליטות – שותפות בפלילים.

סאני עצמו עשה עליה לפני 5 שנים. "אני באתי לפה בשביל אהבת ישראל לא בשביל לעשות פה נזק", סיפר בחקירתו במשטרה. הוא עובד בחברת יהלומים שבסיסה בתפוח הגדול בו גדל. את כהן הכיר מאז גיל 15, בעת שהשניים גרו בניו יורק. "היינו חברים טובים מאוד. אני מדבר איתו פעם בשבוע. אבל הוא הרס לי את החיים. אתה לא יודע מי זה גיא כהן, הוא בן זונה עשיר. לאבא שלו יש חוזה עם צבא ארה"ב". בחקירותיו בימ"ר ירושלים, הציג את עצמו כהן דווקא כאדם עני ואמר כי הוא "מרושש לגמרי".

"בשביל כסף אני אסע לסוף העולם"

כהן היה אדריכל התכנית – החוט המקשר בין סאני, שבילה את החודשים האחרונים עד למעצרו בקיץ 2016 בקולומביה ("ישנתי בהוסטלים במדיין, בקרטחנה"), לבין סלימאן אבו גלידן, בדואי תושב הפזורה הבדואית ומי שהזמין את הקוקאין. לכהן היה עסק של ייבוא מנועים ודרכו הוא פגש בסלימאן שהסתייע בשירותיו בעבר כשביקש לקנות ג'יפ. מספר חודשים לאחר מכן ביקש ממנו סלימאן סיוע בהברחת קוקאין מקולומביה. כדי להצליח במימוש המשימה סיכמו השניים כי כהן יזמין מנוע שבתוכו יוטמנו הסמים. בחקירתו במשטרה טען כהן כי היחסים בינו לבין סלימאן היו עסקיים בלבד.
חוקרת: האם זו הפעם הראשונה שאתה מייבא לסאלימן משהו מחו"ל?
כהן: כן. אני סידרתי לו את הניירות לג'יפ שלו.
חוקרת: מאיפה לבדואי בפזורה יש כסף לג'יפ כזה בשווי של 190 אלף שקלים?
כהן: מאיפה אני יודע איפה הוא עובד.
חוקרת: מה היחסים בינך לבין סלימאן?
כהן: שום דבר. לא יחסים מיוחדים. הוא לא היה אצלי בבית. באוהל אצלו היינו פעמיים. נפגשנו פעמיים שלוש בשוק בבאר שבע.
כהן יצר קשר עם סאני והחליט לשתף בתכנית גם את גיסו הצעיר ממנו, ערן איבגי, תושב בני ברק. הרקע ששכנע את איבגי היה כלכלי. "גיא פנה אלי ושאל אותי אם אני יכול לנסוע לקולומביה. אמרתי לו שבשביל כסף אני אסע לסוף העולם", סיפר איבגי במשטרה. לפי התכנית, תפקידו של איבגי היה לטוס עם סאני לקולומביה ולפקח על רכישת המנוע ושליחתו לישראל. סאני, כך התברר, לא היה השותף האידיאלי להוציא לפועל תכנית כה מורכבת.
"סאני הוא בחור שמבין ספרדית והוא מכיר אנשים בקולומביה. הוא גר בארץ בהרצליה ומשתמש בכל מיני סמים וכדורים. אבל הוא לא יכול לשמור על הכסף בגלל שהוא משתמש, לכן רצינו שאני אסע ואשמור על הכסף עבור המנוע, בית המלון, הנסיעות והסמים", סיפר איבגי בחקירתו.
ימים ספורים לפני שהטיסה המתוכננת של סאני ואיבגי לקולומביה הזמין כהן את גיסו לביקור בבית שותפם בהרצליה. "הוא אמר לי בוא תראה עם מי אתה נוסע אבל סאני לא היה בבית. אף אחד לא היה שם אבל הדלת הייתה פתוחה. בית מוזנח בלי חשמל. היה ממש מסריח והיו שם בקבוקים של סמים (כנראה באנגים – א.ס.) נכנסנו וראינו עקבות של כל מיני כדורים או ששורפים ניירות. גיא אמר לי: 'בזה משתמשים לסמים'". אלא שבסופו של דבר איבגי נותר בארץ. "סאני לא רצה שאני אהיה הבייביסטר שלו ואמר שהוא רוצה לנסוע לבד. גיא אמר לי שעדיף שאני לא אסתכן שם".

"ההפתעה" שעצבנה את השותפים

החשש מפני התנהלותו של סאני התברר כמוצדק. הוא אמנם הצליח לרכוש את הסמים, אך ביקש סכומי כסף הולכים וגדלים משותפיו בארץ. "הוא התחיל לאכול את הכסף. הוא כל פעם ביקש לשלוח לו עוד ועוד. אני הייתי מקבל את הכסף מגיא שקיבל אותו מהבדואי. שלחנו לו בערך 35 אלף דולר. חשבנו שאני אסע כדי לשמור שלא יבזבז את הכסף על זונות, סמים והימורים".
"הבדואי", כפי שכונה על ידי שותפיו הוא כאמור סלימאן אבו גלידאן תושב הפזורה הבדואית, שהיה הרוכש של הסמים. התכנית של סלימאן הייתה להפיץ את הקוקאין במשקל 2 ק"ג בישראל ולגרוף רווח עצום.
בחקירתו של כהן הוא ניסה לתלות את האשם בסאני וטען כי מדובר ברעיון שלו. הוא תיאר שיחה שהתנהל בינו לבין סאני בתיווכה של קרולינה סאנצ'ז, מנהלת מלון "טולדו" בקרטחנה, בו שהה. "סאני אמר לי: 'עשיתי לך הפתעה. אני מעביר לסלימאן 'לבן''. אמרתי לו: 'יא חתיכת מטומטם. מפגר'. התחלתי לקלל אותו. אמרתי לסלימאן שאני לא רוצה להיות חלק בסיפור הזה והוא אמר לי: 'אתה לא מעורב, אני השקעתי הרבה כסף. אם הוא לא מביא לי את זה אני רוצח את אחותו'. הוא גם איים עלי: 'אני ארצח לך את הילדים'. פחדתי. קיבלתי שוק. דיברתי עם גיסי, ערן איבגי, על הנושא ושכנעתי אותו לעזור לי עם המנוע", טען כהן בגרסה שנדחתה על ידי המשטרה.

כשעומת סאני עם חוקרי ימ"ר ירושלים עם הטחת האשמות של כהן, הוא הגיב בזעם וכינה את כהן "שקרן גדול". מעדותו במשטרה עולה דמות של אדם חלש אופי וקצת תמהוני שבתגובה להטחת האשמות בו חזר על ההיגד התמוה: "חופש וצדק לכולם". סאני הגיב באופן קיצוני לשאלות שנשאל, ובאחד המקרים עצם את עיניו כדי לא להביט בתעודת משלוח של המנוע שהוצגה לו על ידי החוקרים. הוא חזר ואמר לחוקרים שהם "מענים אותו" בכך שהם מציגים לו את העדויות של שותפיו למעשה. בין היתר הוצגו לו גם הודעות ששלח למכריו המעידות על שותפתו במעשה. באחת מהן אמר סאני למכר שלו כי הוא עתיד להיפגש עם רב מקומי בקולומביה ושואל אותו האם לגלות לו את האמת: "אני צריך להגיד לו ששלחתי רעל לארץ הקודש?". גם לאחר שנודע לו שכהן נעצר הוא לא עמד על הסכנה האורבת לו. "המשכתי לעשות חיים. חשבתי שעצרו אותו על שימוש עצמי", סיפר. אולם לאחר ששמע כי הוא מבוקש לחקירה בישראל, החליט סאני להסגיר את עצמו בקולומביה. הוא הוא לישראל על ידי שוטרים קולומביאנים והובל משדה התעופה בן גוריון לחקירה בימ"ר ירושלים.

"תחזור אליי גם אם אתה בפגישה עם ביבי"

מעצרם של המעורבים התאפשר באמצעות שיתוף פעולה בין משטרת ישראל למשטרת קולומביה, שאיתרה את עסקת הסמים שביצע סאני ועקבה אחריו. בימ"ר ירושלים החליטו שלא לבצע את המעצר בקולומביה ולא למנוע את קיומה של העסקה. הרעיון היה לבצע מעצר ברגע הרכישה ולתפוס את המעורבים "על חם".
בינתיים, ומבלי שידעו כי המשטרה עוקבת אחריהם ואף מבצעת האזנות סתר לשיחות הטלפון שלהם, המשיכו הארבעה בקידום התכנית. המנוע נרכש, הרישיונות הונפקו וכעת כל שנותר הוא להכניס את הקוקאין לחלקים הפנימיים של המנוע ולחכות לטיסה הגורלית. אלא ששלושה שבועות לפני שהמנוע הגיע לישראל, החליט סאני שהוא רוצה עוד כסף. "הוא אמר לי להגיד לגיא שיביא עוד כסף מהבדואי (סלימאן – א.ס.), סיפר איבגי בחקירתו "אמרתי לו שגיא בפגישה. הוא אמר שגם אם הוא בפגישה עם ביבי נתניהו שיחזור אליו. אמר שאין לו כסף ושהוא שותה מים מהברז". כדי לשכנע את שותפיו שהוא זקוק לעוד כסף, גייס סאני לעזרתו את מנהלת המלון סאנצ'ז ששלחה לכהן הודעה ובה נאמר כי חפציו של סאני יוחרמו אם לא ישלם את חובו כדי לזרז את העברת הכסף. מובן מאליו, שהצורך בהזרמת כספים שלא לפי התכנון המקורי עוררה מתח רב בין סלימאן לבין כהן ואיבגי – מתח שיגיע לשיאו ביום שבו העסקה אמורה הייתה להתבצע.

"שיישרף כל המנוע"

במקביל, משטרת קולומביה ומשטרת ישראל פעלו מאחורי הקלעים. כ-11 ימים לפני שנשלח לישראל ולאחר שהמנוע הועבר למחסני חברת DHL (חברת משלוחים בינלאומית) בנמל התעופה אל דוראדו שבבוגוטה, בירת קולומביה, המשטרה המקומית ערכה חיפוש במנוע, בלי ידיעתם של המעורבים בפרשה, מצאה את סם הקוקאין והוציאה אותו מהבוכנות שבהן הוטמן. לאחר מכן אפשרו הקולומביאנים את משלוח המנוע לישראל.
בארץ, עקבו המעורבים בפרשה בדריכות רבה אחר המסלול שעשה המנוע, דרך פנמה ומדריד. העברת המנוע הייתה כרוכה בשיחות טלפון רבות, תשלום מיסים לא צפויים והרבה נקיפות לב מצד הנאשמים: "כמה חרא כבר אכלנו בגללו", אמר גיא באחת השיחות בינו לבין ערן. "כוס אומו שיישרף כל המנוע", נאמר בשיחה מוקלטת אחרת. בסופו של דבר, לקראת סוף חודש אוגוסט, הגיע המנוע לישראל, לקראת מה שאיבגי, כהן, סלימאן וסאני חשבו שתהיה עסקת רווחית ביותר.

קמח במקום קוקאין

מבחינה פרוצדורלית, לא ניתן לאסוף את המנוע מיד לאחר שהגיע לנתב"ג. יש צורך לחתום על מסמכים ולהסדיר את קליטתו מול הרשויות. בימים שעברו מאז נחיתת המנוע ועד שנאסף על ידי המעורבים, הטמינו חוקרי ימ"ר ירושלים שתי שקיות קמח, כל אחד במשקל של 650 גרם בתוך חלקי המנוע, וזאת בנוסף לשקית ובה כמות קטנה יחסית של קוקאין. מותר לציין, שלכל המעורבים בהברחת הסם לא היה מושג כי הם נתונים תחת מעקב משטרתי.

בסופו של דבר, ב-30 לאוגוסט, הגיע היום המיוחל שבו אמורה להתבצע העסקה. כהן סידר שמשאית תגיע לנתב"ג ותאסוף את המנוע. הנהג פגש בסלימאן שהוביל אותו לנקודת המפגש בפזורה הבדואית בסמוך לשדה בוקר. כהן ואיבגי, גיסו, עשו את הדרך במקביל במכונית הפרטית שלהם. המנוע הורד אל הקרקע, וכל המעורבים התכנסו כדי לבדוק את הסחורה, לשתות תה ולבצע את העסקה הסופית. אלא שבשלב כלשהו, גילו המארחים שהחומר הלבן שמוחבא במנוע הוא קמח. בשלב זה אחוות המבריחים התמוטטה.
"הגענו לאוהל בכפר שלו. נכנסו. ישבנו. הוא עשה לנו תה וקפה. הוא התחיל להגיד לנו שאנחנו גנבנו אותו ואמר שבתוך המנוע היה קמח במקום קריסטל או משהו כזה. אמרתי לו: 'אני לא יודע על מה אתה מדבר'. הוא אמר לי: 'תביא לי את הבן אדם הזה'. הוא התכוון לסאני. 'אני אשחט אותו'. ערן ואני דיברנו בינינו: 'בוא נברח מפה. לא חשוב הכסף. נוותר על הכסף'", סיפר כהן בחקירתו. איבגי תיאר את הסיטואציה בצורה קצת שונה, אבל המכנה המשותף בין השניים ברור – שניהם חשו סכנת חיים אמיתית משותפיהם לעסקה.
"היו שם שתי שקיות. אחד הילדים הביא משקל ושקלו את השקיות והיה שם 600 גרם. ואז סלימאן אמר לנו שזה לא סמים אלא קמח. אלא שבאחת השקיות כנראה היה הריח של סמים אז סלימאן הכניס את היתד וחפר בפנים עד שמצא שקית קטנה של 60 גרם. הוא התעצבן שהוא קנה ב-45,000 דולר כמות כזו של סמים במקום 2 קילו. גיא אמר לו: נראה לך שאני אגנוב אותך?' אבל סלימאן לא קיבל את זה". בחקירה אחרת תיאר איבגי: "הבנו שהולכים להרוג אותנו. סלימאן אמר לנו שגנבנו את החומר והכנסנו קמח בפנים. גיא אמר לו שסאני עבר על כולנו ושם קמח במקום חומר". איבגי הוסיף כי בדקות מתוחות אלו ניסה כהן ליצור קשר עם סאני כדי לנסות ולהבין מה השתבש. "הוא שלח לו הודעה קצת לפני שהמשטרה הגיעה. מישהי שלחה בשמו של סאני הודעה שהוא חייב כסף כדי ללכת לבית חולים ושהוא מסטול".

"הבדואים ירצחו אותנו"

באופן מפתיע, מי שהציל את השניים היו דווקא השוטרים, שבשלב זה יצאו ממקום המסתור שלהם. "ביחד עם סלימאן היו עוד שני גברים מבוגרים ושני נערים. אחד מהם איים וקילל אותנו. הם לא רצו לשחרר אותנו. בהתחלה ביקשנו מהם את הכסף שלנו אבל אחרי שהם התחילו לדבר על הקמח ולאיים. פתאום ראינו שיירה של מכוניות והבדואים צעקו: 'תברחו, תברחו' ונעלמו בשניות. אני וערן נכנסו לתוך האוטו ונסענו כמה מטרים. יצאנו מהרכב. ואחת המכוניות מהשיירה באה אלינו וקפצו עלינו'", אמר כהן.

גם איבגי הבין שדווקא השוטרים עשויים לשמש כעוגן ההצלה שלו ושל שותפו. לדבריו, הוא היה זה שבחר בחיים והכריע בין אפשרות למאסר לבין מוות במקום. "הבדואים רצו לכל כיוון. עלינו לרכב, נסענו 500 מטר ועצרנו. ירדנו מהאוטו. בהתחלה רצינו לברוח ולהתחבא, ואז אמרתי לגיא, 'הם ירצחו אותנו הבדואים'. באנו לכיוון הרכב של המשטרה ברגל וחיכינו שיעצרו אותנו".
איבגי וכהן נעצרו על המקום. סאני הסגיר את עצמו בקולומביה רק חודשים לאחר מכן. בחקירות במשטרה ניכר היה שהקשר בין השותפים אינו חזק מספיק. איבגי היה זה שהפליל את כהן, קרובו, ואמר כי בניגוד לטענותיו הוא ידע מראש על התכנית לייבא סמים. כהן עצמו הכחיש כי יזם את הברחת הסמים ואמר כי לא דיווח על קיומם משום שפחד מסלימאן.
חוקר: האם יש סיבה שלא העברת דיווח למשטרה?
כהן: כן. מפחד מהכל.
חוקר: בכל השיחות שהשמעתי לך (האזנות סתר) ולפי ההתנהגות שלך אין שום דבר שמצביע על פחד?
כהן: אתה חושב. היו שיחות בבית והיו שיחות בוואטסאפ שבהן איימו עלי.
באחת החקירות הציע החוקר לערוך עימות בין כהן לסלימאן, שטרם נתפס על ידי המשטרה, אך הוא סירב: "לא רוצה לסכן את החיים שלי". הוא גם סירב לערוך עימות עם איבגי, "כי זה משפחה".
בחודש ספטמבר הוגש כתב אישום על ידי עו"ד חן בן שלום מפרקליטות מחוז ירושלים, נגד איבגי וכהן המייחס להם עבירה של ניסיון לייבוא סמים מסוכנים ועבירה של מתן אמצעים לביצוע פשע. רק בחודש דצמבר הוגש כתב אישום נגד סאני. סלימאן לא נתפס מאז האירוע שהתרחש לפני למעלה כ-4 חודשים.